XX NIEDZIELA ZWYKŁA
14.08.2022

„Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął” – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Chrystus udziela nam swojego Ducha i pragnie, aby płomień wiary zapalony w naszych sercach nie został zgaszony nawet pod wpływem największych trudności. Prośmy w trakcie tej Eucharystii o umocnienie na drodze wiary.

Dzisiaj jest kolekta kopertowa przeznaczona na nową posadzkę w kościele.
„Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę.

1. Dzisiaj o godz. 16.00 maryjne nieszpory niedzielne. Serdecznie zapraszam.

2. W poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Zgodnie z tradycją w tym dniu podczas każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów. Msze św. będą odprawiane, jak w każdą niedzielę.

3. W poniedziałek swoją uroczystość odpustową ku czci Wniebowzięcia NMP będzie obchodzić parafia w Studzionce. Suma odpustowa będzie o godz. 11.00, nieszpory odpustowe o godz. 15.00.

4. W środę o godz. 7.30 nowenna do św. Mikołaja.

5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony Miłosierdziu Bożemu. Po Mszy św. będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

6. Trwa miesiąc sierpień, w którym Kościół wzywa do trzeźwości i abstynencji. Zachęcam do podjęcia w tym miesiącu odpowiednich postanowień oraz do modlitwy za osoby uzależnione.

7. W niedzielę 21 sierpnia odbędzie się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Zapisy w zakrystii do 15 sierpnia. Wyjazd o godz. 7.00.

8. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

9. Serdeczne „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, obejścia wokół kościoła oraz za ofiary na kwiaty złożone do skarbonki przy ołtarzu św. Antoniego, a także za ofiary na nową posadzkę i utrzymanie kościoła wpłacane na konto parafialne.

10. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP oraz w przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Niech Boże błogosławieństwo wspiera nas w każdym dniu nowego tygodnia .

Skin Color
Layout Options