XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
13.10.2019

Nasze życie, nawet jeśli tego nie zauważamy, jest pełne cudów. To obecność drugiego człowieka, dobroć i miłość doświadczana w codziennym życiu, a także Boże przebaczenie. Dziś usłyszymy, jak ważna jest wdzięczność. Mamy dziękować Bogu za wszystko. Za wszystko – bo wszystko otrzymaliśmy. Nie zapominajmy o wdzięczności. Dziękując Bogu, oddajemy Mu chwałę i wyznajemy wiarę w Jego dobroć.

Dzisiaj jest kolekta kopertowa przeznaczona na ogrzewanie podłogowe kościoła.  Przed kościołem będzie zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  Serdeczne „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę.

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. Dzisiaj jest także, ostatnie w tym roku, nabożeństwo fatimskie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszam.

2. We wtorek odbędzie się parafialna pielgrzymka do Opola, Trzebnicy i Prudnika. Wyjazd o godz. 6.30.

3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony Miłosierdziu Bożemu.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy tygodniowe rekolekcje parafialne poprzedzające jubileusz 60 rocznicy wybudowania naszego kościoła. Uroczysta suma będzie odprawiona w niedzielę 27 października o godz. 10.30. Rekolekcje poprowadzą; o. Janusz Napierała OMI oraz o. Paweł Gomulak OMI za Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

5. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, w soboty o godz. 17.00, w niedziele o godz. 16.00 zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.

6. Chłopców po I Komunii św. zapraszam do służby przy ołtarzu, jako ministranci.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła, obejścia wokół kościoła oraz za ofiary na kwiaty złożone do skarbonki przy ołtarzu św. Antoniego.

8. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, jako podziękowanie za przeprowadzone w naszej parafii rekolekcje.

Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w każdym dniu nowego tygodnia.

Skin Color
Layout Options