II NIEDZIELA ADWENTU
ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW. MIKOŁAJA
05.12.2021

Przeżywając Adwent kierujemy naszą uwagę na powtórne przyjście Pana. Jan Chrzciciel przypomina nam, że przygotowanie dróg i prostowanie ścieżek naszego życia to zadanie stale aktualne. Niech udział w Eucharystii umocni nas, abyśmy byli zdolni przyjąć Chrystusa sercem pokornym oraz z odwagą odpowiadać na Jego wezwanie.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
Przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
Serdeczne „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę.

1.Przeżywamy dzisiaj odpust ku czci św. Mikołaja, patrona naszej parafii. Serdecznie witamy w naszej parafialne wspólnocie o. dra hab. Ireneusza Sławomira Ledwonia, franciszkanina, który wygłosi słowo Boże i będzie przewodniczył sumie odpustowej.

2. Dzisiaj o godz. 16.00 odpustowe nieszpory niedzielne. Serdecznie zapraszam.

3. Rozpoczęliśmy Adwent – czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszam na Msze św. roratnie codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Dzieci przynoszą lampiony.

4. We wtorek o godz. 9.00 Msza św. w int. Seniorów naszej Parafii. Po Mszy św. spotkanie w Domu Parafialnym. Serdecznie zapraszam.

5. W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu nie będzie Rorat. Dzieci przychodzą na Mszę św. o godz. 17.00, podczas której zostaną poświęcone medaliki, m.in. dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

6. W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne.

7. W gablotce oraz na stronie internetowej są zamieszczone wolne intencje na rok 2022.  ( w zakładce ogłoszenia ) Intencje można zamówić telefonicznie – tel. 32 472 34 55.

8. Chłopców po I Komunii św. zapraszam do służby ministranckiej przy ołtarzu.

9. Przed nami czas kolędowy. Podobnie, jak w ubiegłym roku, będą Msze św. kolędowe za mieszkańców poszczególnych ulic. Kolęda tradycyjna tylko na zapisy. Osoby chętne mogą zgłosić się w zakrystii lub telefonicznie do końca Adwentu.

10. Serdeczne „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, obejścia wokół kościoła oraz za ofiary na kwiaty złożone do skarbonki przy ołtarzu św. Antoniego, a także za ofiary na nową posadzkę i utrzymanie kościoła wpłacane na konto parafialne.

11. W przyszłą niedzielę będzie kolekta kopertowa przeznaczona na nową posadzkę w kościele.

Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam dobrze przeżyć czas Adwentu.

Skin Color
Layout Options