XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
DOŻYNKI PARAFIALNE
19.09.2021

W dzisiejszą niedzielę dziękujemy dobremu Bogu za dar chleba. Bóg daje nam chleb, o który codziennie się modlimy: „chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”. Chleb jest symbolem wszelkich potrzeb człowieka, które dobry Bóg stara się zaspokoić. Dziękujmy Bogu za dar chleba, że nikt z nas nie głoduje; dziękujmy również za to, że Bóg zna nasze potrzeby i troszczy się o nas nieustannie. Dziękujmy także za dar Chleba Eucharystycznego, który jest dla nas pokarmem w drodze do nieba.

Dzisiaj jest kolekta kopertowa przeznaczona na nowa posadzkę w kościele.
Serdeczne „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę.

1. Dzisiaj obchodzimy dożynki parafialne.

2. Dzisiaj swoją uroczystość odpustową obchodzi Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego. Suma o godz. 11.30, nieszpory o godz. 15.00. W naszej parafii dzisiaj nieszporów nie będzie.

3. W środę po Mszy św. nowenna do św. Mikołaja.

4. W czwartek o godz. 18.30 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie dla młodzieży z II i III klas szkół ponadpodstawowych w ramach bliższego przygotowania do małżeństwa.

5. W przyszłą niedzielę swoje imieniny będzie obchodzić ks. abp senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

6. W przyszłą niedzielę swoją uroczystość odpustową będzie obchodzić Parafia św. Michała Archanioła w Krzyżowicach. Suma będzie o godz. 11.00, a nieszpory odpustowe o godz. 15.00. W naszej parafii w przyszłą niedzielę nieszporów nie będzie.

7. Chłopców po I Komunii św. zapraszam do służby ministranckiej przy ołtarzu.

8. Serdeczne „Bóg zapłać” mieszkańcom ulic: ul. Łąkowej, Kolejowej, Szoszowskiej, Podlesie, Pawłowickiej, Pileckiego, Stalmacha, Lompy, Nepomucena za przygotowanie uroczystości dożynkowej, za wszelkie złożone dary oraz za dekorację kościoła. Także serdeczne „Bóg zapłać” pocztom sztandarowym za udział w sumie dożynkowej.

9. Serdeczne „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, obejścia wokół kościoła oraz za ofiary na kwiaty złożone do skarbonki przy ołtarzu św. Antoniego, a także za ofiary na nową posadzkę i utrzymanie kościoła wpłacane na konto parafialne.

10. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w każdym dniu nowego tygodnia.

Skin Color
Layout Options