V NIEDZIELA WIELKANOCNA
15.05.2022

Ewangelia dzisiejszej niedzieli zabiera nas do Wieczernika. Jezus zapewnia uczniów o swojej gotowości oddania życia i pozostawia im zobowiązanie: „Przykazanie nowe daje wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Uczestnicząc w Uczcie Eucharystycznej, prośmy o dar wewnętrznej przemiany, abyśmy potrafili realizować ewangeliczną miłość w naszym życiu.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na naszą archidiecezję.
Serdeczne „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę.

1. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii uroczystość pierwszokomunijną. Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach przystępujących do I Komunii św. Nabożeństwo majowe będzie dzisiaj o godz. 15.00.

2. W czwartek swoje urodziny będzie obchodzić ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony Miłosierdziu Bożemu. Po Mszy św. będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

4. W przyszłą niedzielę w katowickiej katedrze o godz. 14.00 będzie Msza św. w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa. Rozpoczyna ona Metropolitalne Święto Rodziny.

5. Przeżywamy miesiąc maryjny. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych od poniedziałku do czwartku po Mszach św. wieczornych, w soboty o godz. 17.00, w niedziele o godz. 16.00. W piątek o godz. 18.00 nabożeństwo majowe odbędzie się przy kapliczce przy ul. Żorskiej, przy posesji p. Foks.  W niedziele majowe zapraszam o godz. 21.00 na Apel jasnogórski przy grocie na cmentarzu.

6. 29 maja odbędzie się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar. Zapisy na wspólny wyjazd autokarowy w zakrystii do niedzieli 22 maja.

7. Dni skupienia dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium odbędą się 4 i 5 czerwca br. w WŚSD w Katowicach. Zapisywać można się telefonicznie.

8. Serdeczne „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, obejścia wokół kościoła oraz za ofiary na kwiaty złożone do skarbonki przy ołtarzu św. Antoniego, a także za ofiary na nową posadzkę i utrzymanie kościoła wpłacane na konto parafialne.

9. W przyszłą niedzielę będzie kolekta kopertowa na nową posadzkę w kościele.

Niech Boże błogosławieństwo wspiera nas w każdym dniu nowego tygodnia .

Skin Color
Layout Options