XX NIEDZIELA ZWYKŁA
18.08.2019

Stajemy dzisiaj przed Bogiem z tym wszystkim, co nas przygniata i boli. Mamy ufność, że w czasie tej Eucharystii On zaradzi naszemu niedowiarstwu i oświeci nasze życie, abyśmy poznali, że drogi Boże nie są drogami ludzkimi. Bóg pozwoli nam spojrzeć na nasze życie z nadzieją, że kiedyś zasiądziemy razem z Chrystusem po Jego prawicy. „Patrzmy na Jezusa, który nam w wierze przewodzi i ją udoskonala”.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
Serdeczne „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę.

1. Dzisiaj odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi do piekarskiego sanktuarium.

2. Dzisiaj o godz. 16.00 maryjne nieszpory niedzielne. Serdecznie zapraszam.

3. W piątek przed odpustem od godz. 8.00 będą odwiedziny chorych. Chorych zgłaszamy w zakrystii.

4. W piątek od 16.00 do 18.00 będzie spowiedź przed uroczystością odpustową.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci Niepokalanego Serca NMP. Suma odpustowa będzie o godz. 11.00. Nieszpory odpustowe o godz. 16.00.
Słowo Boże wygłosi oraz sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. prof. dr hab. Antoni Bartoszek, dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
W uroczystość odpustową będzie grać orkiestra górnicza – od godz. 10.30 przed kościołem. W czasie sumy odpustowej orkiestra zajmie miejsca na chórze od strony szkoły. Serdecznie zapraszam.

6. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

7. Serdeczne „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, obejścia wokół kościoła oraz za ofiary na kwiaty złożone do skarbonki przy ołtarzu św. Antoniego..

8. W uroczystość odpustową kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w każdym dniu nowego tygodnia.

Skin Color
Layout Options