IV NIEDZIELA ZWYKŁA
29.01.2023

Bóg stworzył nas dla siebie i niespokojne jest nasze serce, dopóki nie spocznie w Nim. Jezus zna pragnienia naszych serc, dlatego proponuje nam wejście na drogę ośmiu błogosławieństw. U progu tej Eucharystii wzbudźmy w sobie pragnienie życia ich duchem, abyśmy, szukając woli Boga i odnajdując Go we wszystkim, stawali się zaczynem królestwa Bożego w świecie.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
„Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę.

1.Dzisiaj o godz. 16.00 nieszpory kolędowe. Serdecznie zapraszam.

2. W środę po Mszy św. nowenna do św. Mikołaja.

3. W czwartek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. Jest ono obchodzone w całym Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu podczas Mszy św. będzie poświęcenie gromnic. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 zostaną także poświęcone świece i dzieciom pierwszokomunijnym.

5. W piątek przypada wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po Mszy św. będzie udzielane specjalne błogosławieństwo ku czci św. Błażeja.

6. I czwartek – po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

I piątek – po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do NSPJ.
Od godz. 8.00 odwiedziny chorych. Chorych zgłaszamy w zakrystii.
Spowiedź: 15.00 – 15.30 – dzieci, 15.30 – 17.00 – młodzież, bierzmowańcy i dorośli.
O godz. 17.00 Msza św. szkolna. Zapraszam dzieci z rodzicami, młodzież, m.in.  bierzmowańców oraz dorosłych.
Po Mszy św. spotkanie bierzmowańców w kościele.

I sobota – po Mszy św. o godz. 7.00 błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa oraz nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

7. Serdeczne „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, obejścia wokół kościoła oraz za ofiary na kwiaty złożone do skarbonki przy ołtarzu św. Antoniego, a także za ofiary na nową posadzkę i utrzymanie kościoła wpłacane na konto parafialne.

8. W czwartek kolekta będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne, a w przyszłą niedzielę na archidiecezję.

Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w każdym dniu nowego tygodnia.

Skin Color
Layout Options