NIEDZIELA PALMOWA
05.04.2020

1. Dzisiaj obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Niedziela palmowa rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Ze względu na pandemię, w tym roku obrzędy Triduum Paschalnego oraz samą Wielkanoc będziemy przeżywać we wspólnotach rodzinnych, czyli we wspólnotach Kościoła Domowego.
Zachęcam do zapoznania się z Listem pasterskim ks. abpa Wiktora Skworca na temat duchowego przeżycia Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy. List jest zamieszczony na stronie naszej parafii oraz na stronie archidiecezji katowickiej.

2. Aż do odwołania wszystkie Msze św. będą celebrowane w wyznaczonych godzinach oraz w przyjętych intencjach bez udziału wiernych. To samo dotyczy celebracji liturgii Triduum Paschalnego oraz samej uroczystości wielkanocnej.
Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. obowiązuje aż do odwołania. Dyspensa dotyczy także Wielkanocy.

3. W związku z fizyczną niemożliwością wyspowiadania się, należy wzbudzić w sobie akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania jak najszybciej, kiedy będzie to możliwe. Dokładniejsze wyjaśnienie również znajdziemy na stronie parafialnej.

4. Czas Komunii św. wielkanocnej obowiązuje do Niedzieli Trójcy Świętej, która w tym roku przypada 7 czerwca. Obecnie można przyjąć Komunię duchową po wzbudzeniu skruchy i żalu doskonałego.

5. Zachęcam do duchowej łączności modlitewnej:

– codziennie łączymy się duchowo o godz. 20.30 odmawiając różaniec, każdy w swoim domu, a kapłani w kościołach,

– zachęcam do przeżywania Mszy św. oraz nabożeństw wielkopostnych przy pomocy transmisji radiowych, telewizyjnych oraz internetowych (szczegóły są podane na stronie internetowej parafii)

– zachęcam do wysłuchania kazań, które miały być wygłoszone podczas niedzielnych nabożeństw Gorzkich Żali przez ks. Dawida Maślankę – nagrania są umieszczane w zakładce „Gorzkie Żale”

6. „Gość Niedzielny” jest dostępny poprzez prenumeratę pocztową, w wersji elektronicznej oraz można kupić go w tradycyjnych kanałach sprzedaży (kioski, saloniki prasowe, stacje benzynowe itp.). Szczegóły są podane na stronie internetowej.
W czwartek kolporterzy przywiozą podwójny numer „Gościa Niedzielnego” (na Niedziele Zmartwychwstania oraz na Niedzielę Miłosierdzia Bożego) oraz „Mały Gość”.
Mamy jeszcze kilkanaście paschalików wielkanocnych. Wszystko jest do nabycia na probostwie. Proszę wcześniej zadzwonić (32 4723455).

7. Serdeczne „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła.

8. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na remont posadzki i utrzymanie kościoła wpłacane na konto parafialne.

9. Życzę wszystkim Parafianom wiele łask Bożych oraz błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na czas Wielkiego Tygodnia, a szczególnie na czas przeżywania Triduum paschalnego we wspólnotach rodzinnych. Zachęcam do modlitwy, lektury Pisma św. oraz uczynków miłosierdzia, aby mimo tak trudnej sytuacji przeżyć ten czas w łączności z Bogiem, który jest Miłością. Zapewniam wszystkich o pamięci modlitewnej.

Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam przeżyć największe tajemnice naszej wiary

INFORMACJA REDAKCJI „GOŚCIA NIEDZIELNEGO”

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, od nr. 12/2020 (z data 22 marca 2020 r.) „Gościa Niedzielnego” czasowo wstrzymany zostaje kolportaż parafialny naszego tygodnika. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży (kioski, saloniki prasowe, stacje benzynowe itp.). Można również skorzystać z prenumeraty pocztowej (szczegóły na  www.iqomedia.pl/Zamowprenumerate lub pod nr. tel. 32 608 80 83). Można również skorzystać z darmowego elektronicznego wydania „Gościa Niedzielnego” nr 12/2020. Szczegóły są podane na stronie egosc.pl w zakładce Instrukcja. Kompletne  wydanie 12 numeru „Gościa” – z dodatkami diecezjalnymi – będzie też dostępne w formacie PDF do ściągnięcia i wydrukowania w domu – na stronie egosc.pl

Skin Color