XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
21.07.2024

Pan Jezus zawsze wychodzi naprzeciw ludzkim potrzebom. Lituje się nad tymi, którzy są „jak owce bez pasterza” i naucza – jak usłyszymy w dzisiejszej Liturgii Słowa – „o wielu sprawach”. Każda sprawa naszego życia jest dla Niego ważna i On chce, żebyśmy z każdą z nich do Niego się zwracali. Zróbmy to podczas tej Eucharystii. Jezus, który ofiarowuje siebie Ojcu, przedstawia Mu także to, z czym przyszliśmy. I dokonuje się cud przemiany.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
Serdeczne „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę.

1. Dzisiaj o godz. 16.00 niedzielne nieszpory maryjne. Serdecznie zapraszam.

2. Dzisiaj obchodzimy IV Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych seniorach.

3. W środę po Mszy św. nowenna do św. Mikołaja.

4. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

5. W dniach 20 – 28 września 2025 roku jest planowana pielgrzymka do Włoch, do Toskanii i Umbrii. Szczegóły zostaną podane.

6. Serdeczne „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, obejścia wokół kościoła oraz za ofiary na kwiaty złożone do skarbonki przy ołtarzu św. Antoniego, a także za ofiary na nową posadzkę i utrzymanie kościoła wpłacane na konto parafialne.

7. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w każdym dniu nowego tygodnia.

Skin Color
Layout Options