XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
DOŻYNKI PARAFIALNE
20.09.2020

W dzisiejszą niedzielę dziękujemy dobremu Bogu za dar chleba. Bóg daje nam chleb, o który codziennie się modlimy: „chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”. Chleb jest symbolem wszelkich potrzeb człowieka, które dobry Bóg stara się zaspokoić. Dziękujmy Bogu za dar chleba, że nikt z nas nie głoduje; dziękujmy również za to, że Bóg zna nasze potrzeby i troszczy się o nas nieustannie. Dziękujmy także za dar Chleba Eucharystycznego, który jest dla nas pokarmem na drodze do nieba.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
Serdeczne „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę.

1.Dzisiaj o godz. 16.00 niespory niedzielne. Serdecznie zapraszam.

2. We wtorek i czwartek o godz. 18.30 próba przed I Komunią św.

3. W sobotę swoje imieniny obchodzi ks. abp senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

4. Chłopców po I Komunii św. zapraszam do służby ministranckiej przy ołtarzu.

5. Serdeczne „Bóg zapłać” mieszkańcom ulic: Stawowej, Gajowej, Krótkiej i Żorskiej za przygotowanie uroczystości dożynkowej, za wszelkie złożone dary oraz za dekorację kościoła. Także serdeczne „Bóg zapłać” pocztom sztandarowym za udział w sumie dożynkowej.

6. Serdeczne „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, obejścia wokół kościoła oraz za ofiary na kwiaty złożone do skarbonki przy ołtarzu św. Antoniego, a także za ofiary na nową posadzkę i utrzymanie kościoła wpłacane na konto parafialne.

7. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w każdym dniu nowego tygodnia.

Skin Color
Layout Options